5 نکته مهم در طراحی وب سایت

طراحی وب سایت و ایجاد بخش های مختلف آن، از اهمیت بسیاری برای معرفی برند و کسب و کار شما دارد. بنابراین در زمینه طراحی وب سایت جنبه ‌های گوناگونی باید در نظر گرفته شود که به سبب پیشرفت روزافزون اینترنت همواره بر این موارد افزوده می ‌شود. برای وب سایت ‌های تجاری عمومی، 5 مورد زیر از جمله اصلی‌ ترین آن ‌ها به ‌شمار می‌ روند:

1. طراحی سایت باید متناسب و بر اساس عنوان و محتوای مطالب باشد؛ یعنی برای مثال اگر وب سایت برای یک برند غذایی است و محتوا و مطالب آن در حوزه مواد غذایی است، طراحی وب سایت این برند باید متناسب با حوزه فعالیت آن باشد.

2. کلیه محتوا، مطالب و اطلاعات درون وب سایت باید مطابق با هدف کسب و کار و برند باشد و طیفی از عموم را نشانه رود که به دنبال اطلاعات ارائه شده در سایت هستند.

3. وب سایت باید قابل فهم باشد به طوری که برقراری ارتباط با آن حتی برای مخاطبانی که آشنایی چندانی با فضای وب ندارند، آسان باشد. چنانچه سایت به اندازه کافی بزرگ بوده و اطلاعات زیادی را شامل شود، باید اطلاعات راهنما را به گونه ‌ای به کار برد که به سرعت در اختیار بیننده قرار گیرند.

4. قالب و طرح وب سایت باید به گونه ای باشد که بتواند پایداری و ثبات را القا کند. استفاده از طراحان مجرب می تواند این موضوع را به کلی حل کند.

5. سبک نگارش باید زیبا و تخصصی بوده و مناسب با سلیقه مخاطبان و محتوای سایت باشد. این نکته که خود شاخه ای جدا در حوزه ایجاد وب سایت برای وب سایت برند و کسب و کار شماست، علاوه بر ایجاد ارتباط با مخاطب، در سئو سایت و رتبه بندی آن در سرچ موتورهای جست و جو بسیار موثر است.

  • اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .